Näitus „Oma riik, oma seadus“ ühendab kaks Eesti riiklusele olulist tähtpäeva: Tartu rahulepingu allkirjastamise 2. veebruaril 1920 ja Eesti Vabariigi põhiseaduse vastuvõtmise 15. juunil 1920. Tartu rahu lõpetas sõja Eesti ja Venemaa vahel ning avas tee Eesti rahvusvahelisele tunnustamisele. Põhiseaduse vastuvõtmine andis Eesti riigile alusdokumendi, mille järgi korraldada elu riigis.
Tartu rahu puhul on näitusel tähelepanu pööratud rahukonverentsile ja sellele eelnenud sündmustele, aga ka Eesti delegatsiooni liikmetele, eelkõige delegatsiooni juhile Jaan Poskale, kellel on suuri teeneid Eesti riigi loomisel. Vaatluse all on ka rahulepingu tagajärjed nii siseriiklikult kui rahvusvahelistes suhetes.
Näituse teine osa keskendub meie neljale põhiseadusele – nende sünniloole ja sisule. Eraldi on välja toodud Eesti põhiseaduses olulisel kohal olevad põhiõigused ja nende käsitamine põhiseadustes. Tutvuda saab 100 aasta jooksul ilmunud põhiseaduste trükkidega eesti keeles ja tõlgetega võõrkeeltesse. Lisaks eesti keelele saab meie põhiseadust lugeda inglise, saksa, vene, poola, prantsuse, itaalia, jaapani ja seto keeles. 6. korrusel õigusteaduse ja rahvusvaheliste organisatsioonide saalis on väljapanek rahvusraamatukogus leiduvatest välisriikide põhiseadustest.
Fuajeegaleriis mõtisklevad Eesti inimesed video vahendusel põhiseaduse ja oma riigi teemal. Näituse saatesõnad kirjutasid õiguskantsler Ülle Madise ja õigusteadlane Peeter Järvelaid.
Näitus on alates 15. juunist kuni juuni lõpuni väljas ministeeriumide ühishoone esisel väljakul (Suur-Ameerika 1) ja hiljem linnaruumis.
Näitus valmis Eesti Rahvusraamatukogu, Rahvusarhiivi, Õiguskantsleri Kantselei ning Tallinna Linnamuuseumi koostöös, toetas Eesti Kultuurkapital.